اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران :: | industmini

در بخش صادرات سنگهاي كار نشده به بازار ايالات متحده عمدتاً كشورهاي اروپايي قرار دارند و از بين كشورهاي بزرگ توليدكننده سنگ، كشورهاي ايتاليا و هند سهم بيشتري در اين بخش از بازار دارند. بخش صادرات سنگهاي كارشده به بازار ايالات متحده در اختيار توليدكنندگان عمده سنگ از جمله چين، هند، ايتاليا، اسپانيا، تركيه و برزيل قرار دارد. لازم به ذكر است كه كشورهاي برزيل، هند و تا حدودي تركيه توانسته اند به مرور زمان سهم خود را از بازار سنگهاي كارشده ايالات متحده افزايش داده، به طوريكه در سال 2003، بيشترين سهم را در انواع مختلف سنگ اين كشور در اختيار داشته اند.

  • خودروهای آلمانی با نوآوری، ایمنی و طراحی منحصربه‌فردی که دارند در تمام قاره‌ها از آسیا تا آمریکا ارزش زیادی داشته و طرفداران زیادی دارد.
  • با این حال، با وجود این پیشرفت، کره جنوبی نیز اکنون با برخی از چالش‌های مشابهی مواجه است که بسیاری از اقتصادهای پیشرفته دیگر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ از جمله رشد کند و پیرشدن نیروی کار.
  • رشد و توسعه علمی، صنعتی، اقتصادی و اجتماعی همواره به عنوان مهمترین دغدغه سیاست گذاران در تمام جوامع محسوب شده و در عصر حاضر دستیابی به این توسعه از اهداف کلان هر کشوری می باشد.

هشتمین تولید ناخالص داخلی جهان متعلق به ایتالیا با 1.89 تریلیون دلار در سال 2020 است که از سال 2019، 8.9 درصد کمتر است. اقتصاد و سطح توسعه ایتالیا مجله خبری صنایع و معادن به‌طور قابل‌توجهی بسته به منطقه متفاوت است. درواقع در مناطق شمالی اقتصاد توسعه‌یافته‌تر و مناطق جنوبی با اقتصادی توسعه‌نیافته روبه‌روست.

سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۱

چرا که اگر صنعت گردشگری مورد توجه قرار بگیرد می تواند برای کشورمان درآمد زایی بسیار زیادی داشته باشد. امروز هم در این مقاله قصد داریم کشورهایی را به شما معرفی کنیم که در صدر جدول کشورهایی هستند که درآمد بسیار زیادی از گردشگری به دست می آورند. قبل از آن اجازه دهید ببینیم تعریف گردشگری چیست؟ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این فهرست ایران هم با تولید ناخالص داخلی ۱٫۱ تریلیون دلار در رده‌ی هفدهم قرار دارد. بر پایهٔ رده‌بندی بانک جهانی، کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به استثنای پرتغال، یونان، ترکیه و آن دسته از کشورهای در حال توسعه که در سال ۱۹۹۴ به عضویت این سازمان پیوسته‌اند کشور صنعتی محسوب می‌شوند.

شور پردرآمد در صنعت گردشگری را بشناسید

در صنعت گردشگری نباید از همکاری با شرکت های خارجی غافل شد متاسفانه بسیاری از کشورهایی که تمام تمرکز خود را روی صنعت گردشگری شان می گذارند از این مزیت غافل می شوند و شانس استفاده از مزایای همکاری با شرکت های خارجی را از دست می دهند. فراموش نکنید که با اهمیت دادن به صنعت گردشگری و جذب گردشگران می توانیم نام کشورمان را در تمامی مجامع جهانی حتی روی نقشه پررنگ تر کنیم. با این کار نه تنها در گردشگری به موفقیت می رسیم، بلکه در زمینه های اقتصادی و فرهنگی نیز از این موضوع می توانیم به نفع خودمان استفاده کنیم. گزارش هایی که سازمان گردشگری جهانی اعلام کرده است حاکی از آن است که در هر ثانیه سی گردشگر وارد مناطق گردشگری می شوند. به عنوان مثال تنها در سال 2017 حدود هفتاد و هفت میلیون گردشگر از کشور آمریکا دیدن کردند.

محصولات دیجیتالی، الکترونیکی و نوری، وسایل نقلیه موتوری، تریلر و مواد شیمیایی و فرآورده‌های شیمیایی مهم‌ترین اقلام وارداتی آلمان هستند. به دلیل ظرفیت بالای نوآوری، صنعت نساجی آلمان توانسته موقعیت خود را در زمینه‌های تجاری گسترش دهد. خزانه ملی آمریکا هر ساله از آمریکایی‌ها مالیات بر درآمد و مالیات فروش اخذ می‌کند. بسیاری از ایالات نیز به نوبه خود از شهروندان ساکن در ایالت خود مالیات بر درآمد و مالیات مالکیت زمین نیز دریافت می‌کنند. برخی ایالات از این قانون مستثنا بوده و از شهروندان خود مالیات بر درآمد نمی‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به تگزاس، آلاسکا، نوادا، داکوتای جنوبی، فلوریدا، واشینگتن، و وایومینگ اشاره کرد. براساس مطالعه انجمن صنایع شیمیایی آلمان، این صنعت برای حفظ مزیت رقابتی خود تلاشهای تحقیقاتی خود را تا سال 2030 دو برابر خواهد کرد.

http://alfaromeoblog.ir