اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران :: | industmini

بی‌ام‌و، فولکس واگن و دایملر به‌تنهایی بخش عظیمی از تولید خودروهای این کشور را به خود اختصاص داده‌اند. آلمان تا اواسط قرن بیستم جزو سه تولیدکننده برتر خودرو در جهان بود، تا اینکه ژاپن از آن سبقت گرفت و رتبه چهارم به آلمان رسید. با این حال شاید با وجود شرکت‌هایی مانند بی‌ام‌و و دایملر مرسدس بنز، هیچ کشوری را ازنظر محبوبیت در خودروهای لوکس رقیب آلمان دانست.

آلمان

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل فارس، صندوق بین المللی پول در گزارشی اعلام کرد، اقتصاد 1.7 تریلیون دلاری ایران، چهاردهمین اقتصاد جهان است. کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی با مشارکت شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین و با همکاری انجمن صنایع لوازم خانگی ایران همزمان با نمایشگاه صنایع لوازم خانگی(هامکس1401)، دومین رویداد فناورانه صنعت لوازم خانگی را برگزار می‌کند. مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران در بازديد از شهرك صنعتي ياسوج 3 ضمن بررسي شاخص‌هاي بخش توليد با فعالان اقتصادي و صنعتگران استان كهگيلويه و بويراحمد ديدار كرد. کشوری در صنعت گردشگری موفق است که بتواند میان مناطق گردشگری و پربازدید خود و مناطق عادی توازن ایجاد کند و از سودی که در منطقه گردشگری کسب می کند به نفع رفاه و آسایش مردمش استفاده کند. یکی دیگر از چالش های پیش روی مسئولین در مقابل صنعت گردشگریريال فصلی بودن این صنعت است و به همین دلیل بسیاری از مشاغلی که در این حوزه شکل می گیرند در فصولی از سال از بین می روند و شاغلین آن بیکار می شوند. این موضوع می تواند برای شاغلین این حوزه ها سخت باشد، خصوصاً اینکه برای پیدا کردن کاری در خدمات گردشگری در بعضی از موارد نیازی به مهارت خاصی نیست و افراد عادی هم می توانند از آن کسب درآمد کنند.

http://alfaromeoblog.ir

در سال 2003، اين كشور هفتمين توليدكننده سنگ، چهارمين توليدكننده گرانيت، هشتمين توليدكننده سنگهاي فرآوري شده و همراه با كشور چين دومين توليدكننده سنگهاي لوح محسوب مي شوند. به منظور صادرات سنگ، لوح هاي سنگ در ضخامت هاي 18، 20، و 30 ميليمتر پرداخت شده و سپس در چهارچوبهاي چوبي قرار داده مي شوند. اندازه هاي استاندارد سنگ 30×30 سانتيمتر، 30×60 سانتيمتر، 40×40 سانتيمتر با ضخامتهاي 18، 20 و 30 ميليمتر و در صندوقهاي مشبك چوبي كه با ورقه هاي پلاستيكي بسته بندي مي شوند. ، مونیخ، کلن و فرانکفورت از شهرهای مهم اقتصادی آلمان به شمار می‌روند. عدالت اقتصادی در این کشور باعث شده که همه مردم از این مزایای اقتصادی بهره‌مند شوند. به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، هیئت وزیران در جلسه مورخ ۷ خرداد ۱۳۹۹، آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمک های فنی و اعتباری به تصویب رساند.

تحریم و آثار آن بر صنعت خودروسازی کشور

انتظار می‌رود که طی ۳۰ سال آینده، اقتصاد جهانی دوباره کم‌وبیش دو برابر شود و تا سال ۲۰۵۰ تولید ناخالص داخلی جهانی می‌تواند به نزدیکی ۱۸۰ تریلیون دلار برسد. بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا هم آلمان است که تقریبا ۲۰ درصد وسایل نقلیه‌ی موتوری جهان را صادر می‌کند. در سال ۲۰۱۹ تجارت کلی صنایع موتوری، نزدیک به ۹۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌داد.

  • بنا به این گزارش در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی بخش صنعت ایران جایگاه پر نوسانی را در بین ۵۸‌ام تا ۶۷‌ام را در جهان داشته است که در نهایت مسیر نزولی داشته است.
  • روابط تجاری گسترده این کشور با قاره اروپا به دلیل قطعنامه برگزیت پس از رأی سال 2016 برای خروج از اتحادیه اروپا بسیار پیچیده شده است؛ از 31 ژانویه 2020، بریتانیا رسماً عضو اتحادیه اروپا نیست.
  • این معیار همچنین می‌تواند به‌عنوان یک معیار بسیار تقریبی از درآمد یا استاندارد زندگی برای افرادی که در یک کشور زندگی می‌کنند استفاده شود.
  • سیستم اقتصادی آلمان به صنایع پیشرفته خودروسازی، مهندسی مکانیک، صنایع شیمیایی و پزشکی که تولیدات بالایی دارند و همین‌طور صادرات متکی است.
  • پیوندهای موجود در ردیف «کشور/منطقه» جدول زیر به مقاله مربوط به تولید ناخالص داخلی یا اقتصاد کشور یا قلمرو مربوط بدان پیوند دارند.
  • تووالو با تولید ناخالص داخلی ۷۰ میلیون دلاری کوچک‌ترین اقتصاد جهان است.

در همین زمان، بسیاری از کشورهای دنیا نظیر کره جنوبی و حتی ترکیه توانسته اند صدها نشان و برند تجاری و صنعتی مشهور که نماد قدرت رقابتی است، را در جهان ، تثبیت کنند، در این میان خبری از بنگاه‌های ایرانی نیست. تجربه جهانی نشان میدهد که راهبرد« جایگزینی واردات» بوسیله صنعت داخلی، راهبردی تدافعی و ضعیف است و در بلند مدت کارآمد نیست. در مقابل کشورها و بنگاه هایی که راهبرد «ورود به بازار صادرات جهانی» را برگزیده اند، غالبا توانسته اند به موفقیت برسند. در بیشتر نقاط جهان، تولید مجله خبری صنایع و معادن ناخالص داخلی کشورها با شرایط مختلف اقتصادی در مقابل پس‌زمینه رشد اقتصادی بلندمدت در طول زمان در نوسان است. از سال 2001 قوانین جدید دنیای تجارت در نشست دوحه محل بحث و مذاکره بوده و براساس این نشست، یک توافق جامع برای حذف تعرفه های محصولات شیمیایی مورد انتظار است. بنابراین، برای رسیدن به اهداف توسعه ای این نشست، تسهیل تجارت محصولات صنعتی ضروری بوده و کاهش قابل توجه تعرفه های کالاهای صنعتی تحت یک فرمول کلی و همچنین توافق های جدید بین بخشی، عوامل مهمی به شمار می آیند.

پربازدیدهای سایت خوان