آموزش فتوشاپ مقدماتی تا پیشرفته رایگان گرافیک سرا

اولین کار در طراحی لوگو با فتوشاپ ، ایجاد یک سند جدید با اندازه دلخواه است. برای این کار ابتدا به منوی File از منوی بار بالای صفحه و سپس گزینه New را کلیک می کنیم. بیشتر محصولات برای حفاظت و ذخیره‌سازی، توزیع و فروش، به نوعی بسته‌بندی نیاز دارند. طراحی بسته‌بندی می‌تواند به‌طور مستقیم با مصرف‌کنندگان ارتباط برقرار کند، که این امر به ابزاری بسیار ارزشمند برای بازاریابی تبدیل شده‌است. طراحان بسته‌بندی، کانسپت را ایجاد می‌کنند، موکاپ‌ها را توسعه داده و فایل‌ها را برای چاپ ارسال می‌کنند.

گام 12 : ریزه کاریهای پایانی

آموزش فتوشاپ مقدماتی تا پیشرفته رایگان گرافیک سرا اما این ابزار خیلی مورد استقبال طراحان جوانتری که شاید در آژانسهای کوچکتر کار می‌کنند، واقع نمی‌شود. در نتیجه، این افراد به ابزارهای دیگری متوسل می‌شوند که مخصوص طراحی وب ساخته شده‌اند و از فتوشاپ فقط برای اصلاح، ویرایش و بهینه‌سازی تصویر استفاده می‌‌کنند. طول مدت 30 روز از نظر متخصصان و افراد فتوشاپ‌کار حرفه‌ای، مدت زمان مناسبی است که نه کوتاه است و نه بلند است. در طول این سی روز شما می‌توانید یادگیری مبتدی تا متوسط فتوشاپ را تمام کرده باشید.

کاری کنید که عملکرد شما واضح باشد

این نرم افزار گرافیکی یک نرم افزار برداری است که بسیار مناسب برای طراحی تصاویر وکتور و لوگوها می باشد. البته به کمک این نرم افزار می توانید طراحی رابط کاربری سایت و اپلیکیشن را نیز به سادگی انجام دهید. می توان گفت بعد از فتوشاپ این نرم افزار دومین و مهمترین نرم افزار حوزه گرافیک است. در خصوص مزایای ابزارهای تخصصی طراحی رابط و تجربه کاربری در مقابل نرم افزارهای عمومی مانند فتوشاپ در ادامه بحث صحبت می کنیم. طراحان فتوشاپ، در ابتدا با اسکریپت Image Processor جهت پردازش تصاویر آشنا شده و فرا می گیرند چگونه می توانند نتیجه حاصل از پردازش را مورد بهره برداری قرار دهند.

فیلتر Camera Raw به شما امکان دسترسی به تمام کنترل های موجود در Adobe Camera Raw در رابط استاندارد فتوشاپ را می دهد. این بدان معناست که اگر با فرمت JPEG عکاسی می‌کنید، یا قبلاً یک فایل خام را تبدیل کرده‌اید و می‌خواهید تنظیمات بیشتری انجام دهید، می‌توانید این کار را با سرعت و سهولت انجام دهید. بهترین راه برای استفاده از این فیلتر این است که یک کپی از لایه Background ایجاد کنید یا لایه های قابل مشاهده را در یک لایه جدید در بالای پشته ادغام کنید .

نام «طراحی گرافیک» برای اولین‌بار و در سال ۱۹۲۲ در مقاله‌ی «نوع جدید چاپ، خواستار طراحی جدید» توسط ویلیام ادیسون دیگینز، طراح کتاب آمریکایی، استفاده طراحی گرافیک انلاین شد. ابزار Gradient را انتخاب کنید یا G را فشار دهید تا این ابزار فعال شود. مقادیر hex را برای گره شیب سمت راست روی # و گره شیب سمت چپ را روی # قرار دهید و شیب شعاعی را به انتخاب اضافه کنید. به این ترتیب صفحه ای دارای عکس و نام دارنده سایت و توضیحاتی در مورد او در فتوشاپ ایجاد کرده اید. در قسمت طرح ها پوشه هایی با اسامی work،left sidebar و description ایجاد کنید. برای طراحی قالب ابتدا بایستی یک سند درست کنید و عرض استاندارد 1024 پیکسل را برای قالب خود در نظر بگیرید.

  • اگر به لباس‌های افراد مشهور یا به اصطلاح سلبریتی توجه کنید، متوجه می‌شوید که طراحی خاص و منحصر به فردی برای لباس آن‌ها صورت گرفته است.
  • دانش پژوهان با تأثیر استایل لایه بر روی گروه بندی های موجود در پانل Layers آشنا می شوند و زمان صحیح جهت استفاده از این مزیت مهم طراحی در فتوشاپ را آموزش می بینند.
  • بعد از خرید و ایجاد سطح دسترسی به آموزه‌ها؛ می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر وارد صفحه دانلود فایل‌های پروژه شوید.
  • در ادامه نحوه تنظیم براش های سفارشی سازی شده با بکارگیری Shape ها مورد بررسی قرار می گیرد تا در حین طراحی های خاص از این نوع براش ها جهت خلق طرح های خاص استفاده کنیم.