آشنایی با رشته مهندسی معدن و گرایشهای این رشته | industmini

یکی از رشته‌های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، مهندسی معدن است. رشته مهندسی معدن پیرامون آموزش مکانیک سنگ، زمان‌شناسی ساختمانی، ژئوفیزیک، زمین‌شناسی معدنی، عملیات حفاری و آتش باری به منظور خرد کردن سنگ، بارگیری و سنگ‌شکنی است و از بازار کار مناسبی برخوردار است. یکی از رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته مهندسی معدناست. اکثر داوطلبانی که رتبه و تراز مناسب برای انتخاب مجله خبری صنایع و معادن رشته این مجموعه کسب کرده اند به دنبال یافتن اطلاعاتی در این خصوص هستند که رشته مهندسی معدن چیست؟ شامل چه مباحثی شده و بازار کار آن پس از فارغ التحصیلی چیست؟ برای پاسخ به این دسته از سوالات در ادامه مقاله به معرفی رشته مهندسی معدنمی پردازیم. برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه آلبرتا، یک برنامه تحقیقاتی تمام وقت، به شما کمک می کند تا دانش و مهارت های خود را با گذراندن مزایای اضافی آموزشی پیش ببرید.

بازار کار رشته مهندسی معدن در جهان و ایران چگونه است؟

در اخر نتیجه این هست که کار هست اما فرد کار کن در این زمینه کمتر پیدا میشه. همچنین به صورت کلی این رشته، رشته ساده‌ای نیست و سختی ‌‌های مختلفی داره که نیاز هست افراد باید بر اساس علاقه و همچنین شخصیت خودشون تصمیم بگیرن و وارد این رشته بشن.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی معدن در خارج از کشور

در جدول زیر می توانید تقسیم بندی واحدهای درسی رشته مهندسی معدن در مقطع کارشناسی را در دانشگاه های کشور مشاهده کنید. دقت داشته باشید که واحدهای درسی تمام رشته ها هر چند سال یکبار توسط شورای عالی برنامه ریزی آموزش کشور زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بازنگری قرار گرفته و بر اساس نیاز جامعه و شرایط آن رشته در سطح بین‌المللی واحدهای درسی جدیدی تعیین می شود. البته نه اینکه به صورت کامل شاهد تغییرات عمده در واحدهای درسی یک رشته باشیم اما با این حال در این بازنگری ها برخی از واحدهای درسی اضافه شده و برخی کم و ممکن است سرفصل برخی از واحدهای درسی نیز با تغییراتی همراه شود. در این بخش سعی داریم تا واحدهای درسی مهندسی معدن در آخرین بازنگری صورت گرفته شده را به شما معرفی کنیم.

  • همچنین بخش ساختمان به عنوان بخشی مجزا از بخش صنعت و معدن برای تأمین نیازهای خود به صنایع تولید مصالح ساختمانی نظیر صنایع سیمان، صنایع فلزی، لاستیک و پلاستیک و صنایع شیمیایی نیازمند است.
  • یکی از رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، رشته مهندسی معدناست.
  • همچنین درباره اپلای حین سربازی، معافیت تحصیلی برای اپلای و اپلای با مدرک دانشگاه آزاد بدانید.
  • همچنین یک مهندس معدن باید درک مناسبی از اثرات ساختارهای معدنی روی محیط زیست اطراف معدن داشته باشد.
  • در بین کشورهای جهان، ایران یکی از معدود کشورهایی است که ذخایر سرشاری از مواد معدنی را در اختیار دارد.
  • اما چرا در گذشته یکی از دغدغه های اصلی کشور های صنعتی، دستیابی به معادن غنی کشور های دیگر بود و چرا امروزه دانشمندان به امید دست یافتن به ذخایر جدید معدنی چشم به فضا دوخته اند؟پاسخ این سؤال را باید در صنعت جست.
به عنوان مثال مهندسان معدنی که در سمت کارشناس استخراج در رده کارشناس کار می کنند، در اواخر سال ۱۳۹۲، حداقل درآمد ۷۸۰۰۰۰ تومان، حداکثر درآمد ۲۰۰۰۰۰۰ تومان و متوسط درآمد ماهیانه ۱۲۰۰۰۰۰ تومان را داشته اند. برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری از قبیل سهمیه ها ، دانشگاه ها ، بهترین روش انتخاب رشته و… وجود دارد که باعث شده کشورهای ضعیف مورد استعمار کشورهای قدرتمند جهان قرار گیرند و در حال حاضر نیز دانشمندان در حال اجرای پروژه هایی هستند تا بتوانند از سیارات دیگر انواع فلزات مورد نیاز کشور خود را تامین سازند. در بسیاری از کشورها نامزدها باید بتوانند تحقیقات خود را هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی ارائه بدهند و از آن دفاع کنند. فعالیت های تحقیقاتی از مطالعات و آزمایشگاه های تحقیقاتی سنگ شناسی و مواد معدنی و تحقیقات میدانی در مکان های دور افتاده مهم ترین مسائلی است که افراد در این دوره مورد بررسی قرار می دهند.

رتبه لازم برای قبولی مهندسی معدن و بازار کار موجود

همچنین تسلط بر زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان رشته مهندسی معدن نیز بسیار ضروری است. یکی از زیرمجموعه های گروه آزمایشی ریاضی – فیزیک است و به علت شرایط سخت کار در معدن جزء 10 حرفه دشوار جهان شناخته می شود. همانطور که از نام رشته مهندسی معدن برمی آید، رشته مهندسی معدن مجموعه ای از دانش ها و علوم و فنون است که ناظر به همه بخش های کار در معدن شامل جستجو، اکتشاف، تاسیس معدن، استخراج، تهیه، و فرآوری مواد معدنی می شود.

http://alfaromeoblog.ir